Wyprawa drużyny
Janówek, 11.12.2022 r.
Ten wyjazd zaczął się 11 grudnia o 9:16 na pomoście w parku Malickiego. Około 9:40 Eskadra z przybocznymi na czele wyruszyła na mroźną wyprawę do Janówka. Z peronu tamtejszej kolejki udali się do pobliskich fortów.
Gdy doszli w ich okolice przyboczny Antek podzielił drużynę na dwie grupy: jedna, która zwiedza forty z nim i druga, która przygotowuje materiał do rozpalenia ogniska. Gdy pierwsza grupa wróciła do miejsca ogniskowego zaczęła się akcja pod tytułem „rozpalenie ogniska”, która nie była taka łatwa, ponieważ po trzech pudełkach zapałek ognisko dalej nieugięcie stawiało opór i ciężko się je rozpalało. Po ponad godzinie prób na miejsce przyszedł Kapi z ogłoszeniem rozpoczęcia gry. Akcja gry odbywała się w 1940r. we Francji. Harcerze byli aliantami i musieli przeprowadzić desant na Normandię, czego dowiedzieli się po wykonaniu punktów. Po odgadnięciu miejsca akcji udali się na mapie do miejsce gdzie znajdowała się Normandia. Gdy tam dotarli złapali niemieckiego generała i zakończyli grę.
Gdy znaleźli się na miejscu spotkali tam swojego drużynowego Jędrzeja, który pomógł rozpalić ognisko. Po zjedzeniu przepysznych kiełbasek udali się w stronę peronu by złapać pociąg, który miał przyjechać w ciągu dwudziestu minut. Czekając na peronie oddali się rozrywkom, w tym bitwie na śnieżki i czekaniu na śnieżną bryzę od nadjeżdżającego pociągu. Do Warszawy dotarli około godziny 19:00 i z wypiekami na twarzy wrócili do domu. (wyw. Konstanty Chmielewski)
Album ze zdjęciami: https://photos.app.goo.gl/myGCKD66WM6SDZbb6





Brawo tak trzymać. Widać, że dbasz o merytoryczne wpisy na Twoim blogu, Dzięki i zapraszam do siebie…
Przyznam szczerze, że miło i przyjemnie się czyta Twój Portal. Masz wielki talent, ambicję i lekkie pióro… gratuluję 🙂
Świetny post, dzięki za info. Temat ciekawy i świetnie pozwalający rozwijać wyobraźnie.