Biwak drużyny w Bogatkach

Biwak drużyny w Bogatkach
Bogatki, 25-27 kwietnia 2025r.

W pewien kwietniowy piątek Eskadra w składzie czternastu harcerzy wybrała się do jednego z podwarszawskich rezerwatów przyrody, aby spędzić weekend w gronie natury. Po przyjeździe na miejsce nasi harcerze musieli rozłożyć namioty i przygotować się do kolacji, po której było ognisko. Drugiego dnia na naszych harcerzy czekały dwie gry terenowe, obiad przygotowany na ognisku, kolejne ognisko oraz gra nocna, której celem było obejście patrolującego strażnika i przedostanie się przez błotną kałużę. Trzeciego dnia po wstaniu wszyscy zjedli obfite śniadanie spakowali się, udali się na mszę świętą po czym wrócili do domów.

Ten biwak był bardzo udany a nasi harcerze nauczyli się na nim: węzłów, podstaw biwakowania, a przede wszystkim współpracy. Był to pierwszy biwak Eskadry od niespełna dwóch lat, a nasi z pewnością zapamiętają go na długo.

(szer. Piotr Żaczkiewicz)

Punktacja biwaku:

  1. Kraski – 36pkt
  2. Śmieszki – 34pkt
  3. Jastrzębie – 24pkt

fot. mł. Artur K.: https://photos.app.goo.gl/w2XgUvs2fj7p7HKH6

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *