16 powodzianom – służba na Dolnym Śląsku
Gorzanów, 28 lutego – 2 marca 2025 r.
Nasze kadry wzięły udział w służbie na rzecz powodzian poszkodowanych w trakcie kataklizmu który nawiedził południową Polskę we wrześniu 2024 roku. Grupa składała się z 14 osób: 6 instruktorów Szesnastki (szczepowy phm. Szymon Kotański, hufcowy phm. Mateusz Kaczkwoski, drużynowy Grunwaldu pwd. Tadeusz Rosłan, wódz 16 WGZ BZO pwd. Stanisław Uliński, wódz 16 WGZ SC pwd. Ignacy Hofmokl-Ostrowski oraz hm. Maciej Sadowski), 3 wędrowników (wyw. Jan Drużdżel, wyw. Jakub Borysik, ćw/HO Stanisław Mieleszkiewicz), 1 przyboczny(HO Franciszek Wieteska przyboczny Grunwaldu), 2 Zawiszaków (pwd. Tomasz Chmielewski i ćw. Grzegorz Stankiewicz), drużynowego 9 WDH Eskadra(phm. Jędrzeja Rosłana) oraz gościa(phm. Krzysztofa Hasinskeigo – referenta zuchów ŁChHy). Ekipa udała się do Pałacu w Gorzanowie na służbę, w ramach której wykonywali między innymi takie prace jak cięcie i sortowanie drewna, sprzątanie, odnawianie zniszczonych pomieszczeń oraz skręcanie mebli. W sobotni wieczór odbyło się ognisko, a tuż przed wyjazdem w niedzielę w popołudnie, zwiedzanie zabytkowego pałacu. Serdecznie dziękujemy za miłą gościnę
W drodze powrotnej odbyła się Kapituła HO, na której Stasiek Mieleszkiewicz podsumował pozytywnie próbę.
(MS, SzK)









