szesnastka

Rekolekcje adwentowe dla ZZtu

Rekolekcje adwentowe dla ZZtu
parafia Opatrzności Bożej, 15 grudnia 2025 r.

W poniedziałek 15 grudnia wieczorem spotkaliśmy się w gronie 8 zastępowych, 4 przybocznych i 3 drużynowych z ochockich środowisk ZHR w dolnym kościele naszej Parafii pw. Opatrzności Bożej na ul. Dickensa.

Dlaczego? By owocnie wykorzystać czas Adwentu, pogłębić swoją wiarę i dokładniej poznać znaczenie sakramentu Eucharystii.

Co robiliśmy? Zaczęliśmy od wzięcia udziału we Mszy Św. o godz. 18:00, następnie zeszliśmy na dół, by przy pizzy dobrze się najeść i poznać. Potem przez ponad godzinę dyskutowaliśmy o Eucharystii, odkrywając jej znaczenie i sens. Koniec naszych mini rekolekcji nastąpił o 21:00 krótką adoracją Najświętszego Sakramentu.

Całe wydarzenie poprowadził dla nas, harcerzy z Szesnastki i harcerek z 22 WDH-ek „Brzezina” ks. Mateusz, któremu serdecznie dziękujemy za wysiłek, czas, no i zasponsorowanie pizzy.

Dziękujemy i mamy nadzieję, że do zobaczenia w większym gronie!

(phm. Jędrzej Rosłan)

zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/evhbHPJmjLDVtHyNA

Strona wpisuRekolekcje adwentowe dla ZZtu

6. Rajd do Pęcic

6. Rajd do Pęcic
Pęcice, 13 września 2025

Klasycznie w drugą sobotę września odbył się Rajd do Pęcic, wydarzenie organizowane przez Szesnastkę z naszą pomocą. Drużynowy pełnił służbę na startach rajdów pieszego i rowerowego, a harcerze pomagali w grze zastępów. Przyboczny ćw. Szymon Bar rozpalał końcowe ognisko.

Ideą rajdu jest upamiętnienie poległych tam mieszkańców Ochoty, a wśród nich – harcerzy. Program tegorocznego wydarzenia opierał się na dotarciu, grze terenowej, apelu pamięci i ognisku z kombatantami.

(phm. Jędrzej Rosłan)

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/aReyqkqXJLYzPLB28

Strona wpisu6. Rajd do Pęcic

Służba na Dolnym Śląsku

16 powodzianom – służba na Dolnym Śląsku
Gorzanów, 28 lutego – 2 marca 2025 r.

Nasze kadry wzięły udział w służbie na rzecz powodzian poszkodowanych w trakcie kataklizmu który nawiedził południową Polskę we wrześniu 2024 roku. Grupa składała się z 14 osób: 6 instruktorów Szesnastki (szczepowy phm. Szymon Kotański, hufcowy phm. Mateusz Kaczkwoski, drużynowy Grunwaldu pwd. Tadeusz Rosłan, wódz 16 WGZ BZO pwd. Stanisław Uliński, wódz 16 WGZ SC pwd. Ignacy Hofmokl-Ostrowski oraz hm. Maciej Sadowski), 3 wędrowników (wyw. Jan Drużdżel, wyw. Jakub Borysik, ćw/HO Stanisław Mieleszkiewicz), 1 przyboczny(HO Franciszek Wieteska przyboczny Grunwaldu), 2 Zawiszaków (pwd. Tomasz Chmielewski i ćw. Grzegorz Stankiewicz), drużynowego 9 WDH Eskadra(phm. Jędrzeja Rosłana) oraz gościa(phm. Krzysztofa Hasinskeigo – referenta zuchów ŁChHy). Ekipa udała się do Pałacu w Gorzanowie na służbę, w ramach której wykonywali między innymi takie prace jak cięcie i sortowanie drewna, sprzątanie, odnawianie zniszczonych pomieszczeń oraz skręcanie mebli. W sobotni wieczór odbyło się ognisko, a tuż przed wyjazdem w niedzielę w popołudnie, zwiedzanie zabytkowego pałacu. Serdecznie dziękujemy za miłą gościnę

W drodze powrotnej odbyła się Kapituła HO, na której Stasiek Mieleszkiewicz podsumował pozytywnie próbę.

(MS, SzK)

Strona wpisuSłużba na Dolnym Śląsku