Zimowisko 2026
Międzybrodzie Żywieckie 17-24 stycznia 2026 r.
W pierwszym tygodniu ferii zimowych nowego roku (17-24 stycznia) odbyło się wspólne zimowisko 9 WDH „Eskadra”, 9 WGZ „Zakon Obrony Żywiołów” i 299 WDH-ek „Rude Mrówy”. Cały tydzień spędziliśmy w Beskidzie Małym, w miejscowości Międzybrodzie Żywieckie w ośrodku „Niagara”. Był to pierwszy wspólny wyjazd z naszą bratnią gromadą zuchową, z czego bardzo się cieszymy!
W trakcie tegorocznego zimowiska wcieliliśmy się w naukowców, którzy muszą zbadać i odnaleźć źródło promieniowania. Spędziliśmy czas w okolicy na wielu grach i wyjściach. Pomimo niewielkich resztek śniegu na ziemi, mróz nie odpuszczał, więc mieliśmy namiastkę zimy.
Podczas zimowiska zielony sznur otrzymał przyboczny ćw. Jan Artych! Dodatkowo brązowy sznur zastępowego zawisł na ramieniu wyw. Ignacego Popiela – zastępowego „Sokołów”. Punktacja była bardzo zacięta, a ostateczne wyniki wyglądają następująco:
- Jastrzębie – 217,5 pkt
- Kraski – 185,5 pkt
- Śmieszki – 181,5 pkt
- Sokoły – 149 pkt
Gratulacje dla zwycięzców! I gratulacje dla całej drużyny – podczas tegorocznego zimowiska zdobyliśmy aż 119 sprawności! Warto dodać też, że komendantem wyjazdu po raz kolejny był drużynowy phm. Jędrzej Rosłan. W zimowisku wzięło udział 18 harcerzy i 9 zuchów z kadrami.
Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/UV2nwj5pqh72Puoz6
phm. Jędrzej Rosłan HR








