Zimowisko 2026 – DZIEŃ III
Międzybrodzie Żywieckie, poniedziałek 19 stycznia 2026 r.
Obudził nas gwizdek oboźnego, a z racji że był to dzień powszedni czekała nas rozgrzewka w -9°C na zewnątrz. Po śniadaniu zwyczajowo odbyły się porządki, a później apel, na którym dowiedzieliśmy się, że czekają nas zwiady.
Jednym z zadań naszego zastępu „Jastrzębie” było przeprowadzenie sondy ulicznej na temat kwalifikacji polskiej reprezentacji w piłce nożnej do FIFA 2026 (mistrzostw świata). Po wykonaniu wszystkich zadań od kadry wyszło nam, że ponad połowa ankietowanych nie wierzy w Polską reprezentację.
Na obiad zjedliśmy zupę ogórkową, a na drugie danie jajka w sosie. Podczas LB szykowaliśmy grę zastępem, która miała się odbyć tuż po odpoczynku. Gra trwała od 16:50 do 18:40 i była naprawdę wyczerpująca zarówno dla punktowych jak i uczestników. Zjadłszy kolację poszliśmy szykować się na kominek, podczas którego zastępy przedstawiły swoje scenki ze zwiadów. Było śmiesznie. Później już tylko kąpiel i spać.
mł. Jakub S. „Jastrzębie”

