haz 2026

Zimowisko 2026 – DZIEŃ III

Zimowisko 2026 – DZIEŃ III
Międzybrodzie Żywieckie, poniedziałek 19 stycznia 2026 r.

Obudził nas gwizdek oboźnego, a z racji że był to dzień powszedni czekała nas rozgrzewka w -9°C na zewnątrz. Po śniadaniu zwyczajowo odbyły się porządki, a później apel, na którym dowiedzieliśmy się, że czekają nas zwiady.

Jednym z zadań naszego zastępu „Jastrzębie” było przeprowadzenie sondy ulicznej na temat kwalifikacji polskiej reprezentacji w piłce nożnej do FIFA 2026 (mistrzostw świata). Po wykonaniu wszystkich zadań od kadry wyszło nam, że ponad połowa ankietowanych nie wierzy w Polską reprezentację.

Na obiad zjedliśmy zupę ogórkową, a na drugie danie jajka w sosie. Podczas LB szykowaliśmy grę zastępem, która miała się odbyć tuż po odpoczynku. Gra trwała od 16:50 do 18:40 i była naprawdę wyczerpująca zarówno dla punktowych jak i uczestników. Zjadłszy kolację poszliśmy szykować się na kominek, podczas którego zastępy przedstawiły swoje scenki ze zwiadów. Było śmiesznie. Później już tylko kąpiel i spać.

mł. Jakub S. „Jastrzębie”

Strona wpisuZimowisko 2026 – DZIEŃ III

Zimowisko 2026

Zimowisko 2026
Międzybrodzie Żywieckie 17-24 stycznia 2026 r.

W pierwszym tygodniu ferii zimowych nowego roku (17-24 stycznia) odbyło się wspólne zimowisko 9 WDH „Eskadra”, 9 WGZ „Zakon Obrony Żywiołów” i 299 WDH-ek „Rude Mrówy”. Cały tydzień spędziliśmy w Beskidzie Małym, w miejscowości Międzybrodzie Żywieckie w ośrodku „Niagara”. Był to pierwszy wspólny wyjazd z naszą bratnią gromadą zuchową, z czego bardzo się cieszymy!

W trakcie tegorocznego zimowiska wcieliliśmy się w naukowców, którzy muszą zbadać i odnaleźć źródło promieniowania. Spędziliśmy czas w okolicy na wielu grach i wyjściach. Pomimo niewielkich resztek śniegu na ziemi, mróz nie odpuszczał, więc mieliśmy namiastkę zimy.

Podczas zimowiska zielony sznur otrzymał przyboczny ćw. Jan Artych! Dodatkowo brązowy sznur zastępowego zawisł na ramieniu wyw. Ignacego Popiela – zastępowego „Sokołów”. Punktacja była bardzo zacięta, a ostateczne wyniki wyglądają następująco:

  1. Jastrzębie – 217,5 pkt
  2. Kraski – 185,5 pkt
  3. Śmieszki – 181,5 pkt
  4. Sokoły – 149 pkt

Gratulacje dla zwycięzców! I gratulacje dla całej drużyny – podczas tegorocznego zimowiska zdobyliśmy aż 119 sprawności! Warto dodać też, że komendantem wyjazdu po raz kolejny był drużynowy phm. Jędrzej Rosłan. W zimowisku wzięło udział 18 harcerzy i 9 zuchów z kadrami.

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/UV2nwj5pqh72Puoz6

phm. Jędrzej Rosłan HR

Strona wpisuZimowisko 2026