Zimowisko 2024 – DZIEŃ III
Głuchołazy, poniedziałek 15 stycznia 2024 r.
Trzeciego dnia zimowiska odbyły się zwiady, z których relację z zastępu „Żmije” znajdziecie poniżej. Po południu natomiast miejsce miała gra ekonomiczna „Gronostajów”, a wieczorem, po kolacji – kominek drużyny, przyp. red.
Po otworzeniu koperty znaleźliśmy kilka ciekawych zadań. Stwierdziliśmy, że nie musimy się spieszyć, ponieważ mieliśmy sporo czasu.
W pierwszej kolejności postawiliśmy znicz pod pomnikiem Bohaterów Walk o Wolność Rzeczypospolitej. Następnie udaliśmy się do punktu informacji turystycznej, gdzie dowiedzieliśmy się o przysmakach w tym regionie. Były to: kluski śląskie, rolada z modrą kapustą i gołąbki z kaszą gryczaną! Miły pan bardzo chętnie odpowiedział na pytanie.
Po jakimś czasie stwierdziliśmy, że usiądziemy sobie na starym rynku. Spojrzeliśmy na kartkę z zadaniami. Okazało się, że musimy napisać piosenkę o naszej kadrze. W mojej opinii wyszła bardzo dobrze.
Kolejnym zadaniem było nakarmienie kotka (którym był nasz zastępowy Mikołaj, ponieważ idealnie się nadawał do tej roli – dostał Milky Way’a) oraz zjazd na sankach (kupiliśmy za dychę w Intermarche). Wszystko nam się udało.
Zwiady mi się podobały, bawiłem się świetnie. Cieszę się, że udało się nam wykonać wszystkie zadania.
mł. Artur K., „Żmije”








