Wypad ZZtu w Beskid Sądecki
Beskid Sądecki, 14-16 listopada 2025 r.
W weekend 14-16 listopada nasz ZZ wyjechał w góry w składzie 6 osób. Łącznie przeszliśmy ponad 43 kilometry po górach od Jaworzyny Krynickiej (1114 m.n.p.m.), po Halę Łabowską i Pustą Wielką.
Wsiedliśmy do pociągu w piątek wieczorem, ale wysiedliśmy z niego już w sobotę o 8:45 rano. Naszą wędrówkę zaczęliśmy na peronie w Krynicy-Zdrój. Tego dnia przeszliśmy 28km, przechodząc przez takie miejsca jak Jaworzyna Krynicka, czy schronisko na Hali Łabowskiej. Po długiej wędrówce trafiliśmy do miejsca noclegu w Wierchomli, zjedliśmy pesto na obiad i położyliśmy się spać.
Następnego dnia wcześnie wstaliśmy, bo już o 5:15! Szybko zjedliśmy śniadanie i poszliśmy na mszę. Po wszystkim wróciliśmy do wędrówki o 8:30. Przeszliśmy przez Pustą Wielką, by dojść do Muszyny, gdzie zjedliśmy pizzę i wsiedliśmy do pociągu. W międzyczasie jeszcze odbyła się rada ZZ-tu. W Warszawie zameldowaliśmy się o 23:00, zawiązaliśmy krąg i pozytywnie zmęczeni rozeszliśmy się do domów.
(ćw. Jan Artych)






