wypad

Wypad ZZtu 2025

Wypad ZZtu w Beskid Sądecki
Beskid Sądecki, 14-16 listopada 2025 r.

W weekend 14-16 listopada nasz ZZ wyjechał w góry w składzie 6 osób. Łącznie przeszliśmy ponad 43 kilometry po górach od Jaworzyny Krynickiej (1114 m.n.p.m.), po Halę Łabowską i Pustą Wielką.

Wsiedliśmy do pociągu w piątek wieczorem, ale wysiedliśmy z niego już w sobotę o 8:45 rano. Naszą wędrówkę zaczęliśmy na peronie w Krynicy-Zdrój. Tego dnia przeszliśmy 28km, przechodząc przez takie miejsca jak Jaworzyna Krynicka, czy schronisko na Hali Łabowskiej. Po długiej wędrówce trafiliśmy do miejsca noclegu w Wierchomli, zjedliśmy pesto na obiad i położyliśmy się spać.

Następnego dnia wcześnie wstaliśmy, bo już o 5:15! Szybko zjedliśmy śniadanie i poszliśmy na mszę. Po wszystkim wróciliśmy do wędrówki o 8:30. Przeszliśmy przez Pustą Wielką, by dojść do Muszyny, gdzie zjedliśmy pizzę i wsiedliśmy do pociągu. W międzyczasie jeszcze odbyła się rada ZZ-tu. W Warszawie zameldowaliśmy się o 23:00, zawiązaliśmy krąg i pozytywnie zmęczeni rozeszliśmy się do domów.

(ćw. Jan Artych)

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/Qi4TKnBaJm7ENV3k8

Strona wpisuWypad ZZtu 2025

Wypad ZZ-tu 2022 do Rybienka

Wypad ZZ-tu 2022
Rybienko Leśne, 11-13.11.2022 r.

Cały wypad zaczął się po tym jak w piątek 11 listopada w 6-osobowym składzie ZZ drużyny wyszedł z kościoła i zaczął kierować się w stronę samochodu. Po drodze w stronę działki Jędrzeja zwiedził muzeum marszałka Józefa Piłsudzkiego. Na miejscu najważniejsze było ogrzanie domu i przygotowanie jedzenia. Trzech chłopaków rąbało drewno do kominka, a dwóch pozostałych przygotowywało gofry. Gdy już śladu po nich nie było, cały ZZ obejrzał film ,pt. ,1917″ w reżyserii Sama Mendesa. Drugiego dnia rano chłopaki zwiedzili kolejne muzeum – rodziny Pileckich, które otworzono tydzień przed ich wizytą. Skończyli około południa. Po powrocie do domu z głodu upiekli po jednej pizzy dla każdego! Było pyszne! Po jej zjedzeniu zrobiło się już trochę późno, film ,,Top Gun: Maverick” w reżyserii Josepha Kosinskiego umilił wieczór. Następnego dnia rano ZZ posprzątał i ruszył w stronę Warszawy kończąc wyprawę. (wyw. Piotr Szewczyk)

Album ze zdjęciami: https://photos.app.goo.gl/ew4eudosDzusyCsw6

Strona wpisuWypad ZZ-tu 2022 do Rybienka