I Kampania – święto drużyny

I Kampania – święto drużyny
park Forty Korotyńskiego, 1 października 2023

Po ogłoszeniu wyników Turnieju Drużyn Leśnych „Eskadrowicze” wcale nie wrócili do domów, ale udali się na święto drużyny nazwane „I Kampanią”. Wydarzenie to odbyło się w parku Forty Korotyńskiego i trwało od godziny 13:00 do 16:00. Całość rozpoczęła się wspólną grą z rodzicami i gośćmi, a zakończyła apelem i słodkim poczęstunkiem. Apel był niezwykle istotny, obchodziliśmy wtedy pierwszą rocznice powstania „Eskadry” i hufcowy phm. Mateusz Kaczkowski przyznał drużynie patrona – generała Stanisława Skalskiego. Podczas apelu dwóch zastępowych, nowo mianowani ćwikowie Piotr Szewczyk i Szymon Bar zdjęli brązowe sznury i przeszli do drużyny wędrowników. Drużynowy nadał również proporzec drużyny i mianował na proporcowego mł. Tymona Wosika. Po apelu zrobiono pamiątkowe zdjęcie, była możliwość wpisania się do kroniki i skosztowania ciast upieczonych przez drużynowego i zastęp „Żmije”. Po tym bardzo wyczerpującym weekendzie wszyscy wróciliśmy do domów.

(pwd. Jędrzej Rosłan)

Zachęcamy do zapoznania się z rozkazem:

Link do albumu ze zdjęciami: https://photos.app.goo.gl/eRNipV6owYPyYz5w5

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *