Bieg na krajkę i plakietkę
Stare Miasto, Warszawa, 6 grudnia 2025 r.
W sobotę 6 grudnia w „Eskadrze” odbyły się coroczne biegi – bieg na krajkę i bieg na plakietkę drużyny. Czternastu biegnących przyszło rano na pomost w parku Malickiego, by rozpocząć od szyfru Morse’a swój wyczyn. Następnie każdy musiał zameldować się na punkcie pod kolumną króla Zygmunta. Bieg polegał na przejściu kilkunastu punktów rozsianych po całym Starym i Nowym Mieście w Warszawie. Uczestnicy wcielili się w harcerzy z 1964 roku, a ich zadaniem było zwerbowanie byłych członków swojej drużyny, którą wcześniej rozwiązała władza komunistyczna. Musieli jednak uważać na łapiące ich ZOMO (w jego rolę wcielili się przyboczni i jeden wędrownik).
Bieg trwał do późnych godzin popołudniowych, wzięła w nim udział prawie cała drużyna: 14/15 biegnących i 11/11 obstawiających.
(phm. Jędrzej Rosłan)


