zlot

Dziewiątka na zlocie harcerskim w 80. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

Dziewiątka na zlocie harcerskim w 80. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego
Warszawa, 29 lipca – 2 sierpnia 2024 r.

Na przełomie lipca i sierpnia „Eskadra” w składzie 12 osób wzięła udział w wyjątkowym zlocie harcerskim. Równo w 80. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego ponad 800 harcerek i harcerzy z ZHR-u spotkało się z innymi harcerzami z organizacji harcerskich z całej Polski, by godnie uczcić tę okrągłą rocznicę. Przez 5 dni uczestniczyliśmy w wielu akcjach: grach, ognisku, akcji rozwieszania biało-czerwonych wstążek, malowaniu flagi, apelach, wizytach w muzeach i defiladzie!

Pomimo tłumów harcerzy na zlocie, udało nam się porozmawiać bezpośrednio z Kombatantem, a także pełnić służbę ze sztandarem Mazowieckiej Chorągwi Harcerzy w najważniejszym dniu – 1 sierpnia. Byliśmy m.in. na Mokotowie, Powązkach i Kopcu Powstania. Wysłuchaliśmy wielu ważnych przemówień, w tym kombatanckich i prezydenckich.

Dodatkowo, 29 lipca w Cytadeli Warszawskiej miał miejsce apel drużyny, na którym szer. Bruno M. otrzymał chustę! „Eskadra” upamiętniła okres Powstania poprzez noszenie opaski powstańczej przez cały obóz letni aż do 2 października. Drużynowy Jędrzej Rosłan sfotografował całe wydarzenie, link do zdjęć znajduje się niżej.

Jesteśmy niezwykle wdzięczni za tę niepowtarzalną, historyczną okazję do świętowania i poznania historii Powstania Warszawskiego. Na pewno zapadnie w pamięci Dziewiątkowiczów na długo.

(pwd. Jędrzej Rosłan HR)

Link do zdjęć: https://drive.google.com/drive/folders/1Frtu8IS8OfcRQEOd5ffBo88H65vuwI3I?usp=sharing

Strona wpisuDziewiątka na zlocie harcerskim w 80. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

Zlot św. Jerzego

Zlot św. Jerzego
21-23.04.2023, Wola Sufczyńska

W weekend 21-23 kwietnia odbył się zlot św. Jerzego. Tzw. „święty Jerzy” był zwykle turniejem o najlepszą drużynę na Mazowszu, a dowodem jakości była specjalna włócznia, którą zwycięska drużyna mogła dzierżyć przez rok. W tym roku jednak zorganizowano zlot tylko dla samych ZZ-tów, który znacząco różnił się od poprzednich wydarzeń i nie miał charakteru turniejowego, lecz integracyjny. Z „Eskadry” ZZ pojechał prawie w pełnym składzie 6/7 osób. Zajęliśmy ostatecznie 6 miejsce z liczbą 89 punktów na koncie. Wygrała 44 WDH „Stanica” z równą setką punktów. Gratulacje dla zwycięzcy! Warto odnotować, że w klasyfikacji wędrowników i HO nasz drużynowy Jędrzej Rosłan zajął drugie miejsce. Znalazł się na podium pomiędzy wygranym Adamem Bieleckim (drużynowym 22 WDH „Płowce”) oraz Mateuszem Aleksandrowiczem (drużynowym 16 WDH „Grunwald”), który zajął trzecie miejsce. (pwd. Jędrzej Rosłan)

Album ze zdjęciami: https://photos.app.goo.gl/yp5QuRiJbGedYWJJ9

Strona wpisuZlot św. Jerzego