Wigilia i III rocznica powstania Dziewiątki
parafia Opatrzności, 20 grudnia 2025 r.
W dniu 20 grudnia 2025 r. w kościele pw. Opatrzności Bożej na ul. Dickensa odbyła się kolejna wigilia 9 WDH im. gen. Stanisława Skalskiego „Eskadra”. Harcerze spotkali się o 16:30, żeby przygotować kościół do uroczystości. Następnie rozpoczęła się gra wspólna z rodzicami i zuchami w parku im. Zasława Malickiego. Polegała ona na pokonaniu „Łapacza Marzeń”, który chce powstrzymać święta Bożego Narodzenia. Należało wykonać różne zadania, takie jak nauka zuchowego tańca, czy zaszyfrowanie hasła, a na końcu go złapać.
Po grze odbył się apel w kościele, w czasie którego były rozdawane krajki i plakietki oraz drużynowy ogłosił zmiany na funkcjach. Krajki otrzymali wszyscy, którzy brali udział w biegu na krajkę, tak samo jak wszyscy, którzy starali się o plakietkę ją dostali.
Po uroczystym apelu najpierw zrobiliśmy wspólne zdjęcie, a potem ojciec Mateusz przeczytał Ewangelię i powiedział parę słów do zgromadzonych osób. Finalnie wszyscy podzielili się opłatkiem. Następnie rozpoczęła się wieczerza, na której były przygotowane przez harcerzy ciasta. Po uczcie zastępy zaprezentowały zabawne reklamy swoich ciast. Na zakończenie wszyscy utworzyli krąg i zaśpiewali „Bratniaka”. W tegorocznej wigilii Dziewiątki brało udział ok. 20 harcerzy, 2 wędrowników i 7 zuchów oraz spora, przynajmniej 25 osobowa grupa rodziców.
Dziękujemy księżom za możliwość zorganizowania wigilii w kościele po raz kolejny.
(szer. Wojciech F.)
Album ze zdjęciami: https://photos.app.goo.gl/g5ktYBNAyrju1Fcc7

