spływ

Spływ ZZ z 299 WDH-ek „Rude Mrówy”

Spływ kajakowy ZZ-tów 9 WDH-y „Eskadra” i 299 WDH-ek „Rude Mrówy”
Tomaszów Mazowiecki – Pilica – Nowe Miasto nad Pilicą, 30 maja – 2 czerwca 2024 r.

30 maja zaczął się kilkudniowy spływ naszego ZZ-tu razem z ZZ-tem 299 WDH-ek „Rude Mrówy”

W czwartek 30 maja wyjechaliśmy z dworca zachodniego ok. 8:00. Tuż po przyjeździe udaliśmy się na procesje Bożego Ciała. Tuż po procesji zaczeło padać, więc cudem ominęliśmy deszcz. Gdy burza się skończyła, poszliśmy na miejsce biwakowe, gdzie zrobiliśmy obiad i zakończyliśmy dzień. Już z samego rana spakowaliśmy się, zjedliśmy śniadanie, po którym poszliśmy na zakupy. Finalnie wypłynęliśmy dopiero około 12:30, ponieważ w Biedronce nie chciano nam wydać faktury. Nieśpiesznym tempem popłynęliśmy do następnego miejsca noclegowego.

W sobotę wstaliśmy wcześnie z obawy przed deszczem i po uprzątnięciu wszystkich rzeczy wyruszyliśmy około 9. Dopłynęliśmy o 13.30 i rozbiliśmy namioty. Można by rzec, że mieliśmy bardzo duże szczęście, ponieważ pomimo zapowiadanych burz i deszczy w sobotę nie spadła na nas ani jedna kropla. Po rozbiciu namiotów oraz zjedzeniu obiadu i wykąpaniu się przyszedł czas na piłkarskie emocje, a mianowicie finał Ligi Mistrzów.

Następnego dnia dopłynęliśmy do naszego celu: Nowego Miasta nad Pilicą, gdzie udaliśmy się do kościoła, a następnie na przepyszną pizzę i później na autobus.

Cały wyjazd zakończyliśmy w miejscu rozpoczęcia pożegnalnym kręgiem. Podsumowując: przepłynęliśmy 50 km w 3 dni dobrze się przy tym bawiąc.

(wyw. Jan Artych, wyw. Mikołaj Kamiński)

cały album ze zdjęciami: https://photos.app.goo.gl/6NAU154Eoa1c6nxG6

Strona wpisuSpływ ZZ z 299 WDH-ek „Rude Mrówy”