Służba w 81. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego
Warszawa, 1 sierpnia 2025r.
Tradycyjnie w dniu 1 sierpnia harcerze Dziewiątki pełnili służbę i brali udział w różnych uroczystościach w ciągu dnia. Rano wzięliśmy udział w uroczystości pod tablicą upamiętniającą wybuch Powstania (ul. Filtrowej) oraz przy tablicy upamiętniającej Rzeź Ochoty. Ze sztandarem Mazowieckiej Chorągwi Harcerzy przy pomniku Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej wraz z harcerzami 16 WDH stał wyw. Tymon Wosik. Phm. Jędrzej Rosłan cały dzień pełnił służbę fotograficzną dla Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej rejestrując różne służby w całej Warszawie.
Harcerze uczcili pamięć Powstańców o godzinie 17:00 całym hufcem „Zawrat” przy pamiątkowym kamieniu Szesnastki na pl. Narutowicza. Dzień zakończyliśmy wspólnymi śpiewankami na pl. Piłsudskiego.
(phm. Jędrzej Rosłan)
fot. phm. Jędrzej Rosłan: https://drive.google.com/drive/folders/1CtzOZL1_CKi3OHlRydP-DY2A8JgjMSRt?usp=sharing
