park szczęśliwicki

Gra drużyny w parku Szczęśliwickim

Gra drużyny
park Szczęśliwicki, 30 marca 2025 r.

W sobotni poranek o godzinie 9:09 zaczęła się gra drużyny. Do walki stanęły trzy zastępy w prawie pełnych składach: Jastrzębie, Kraski i Śmieszki.

Każda grupa miała swoich ludzi w ważnych rolach: dowódców, agentów, lekarza oraz żołnierzy. Agenci musieli schować sekretne informacje. Jeżeli zostali złapani przez przeciwników, to mogli stracić swoje dane, co dawało punkty drużynie zdobywającej kartkę. Sytuacja z generałami była podobna – wrogowie otrzymywali punkty, gdy udało im się zabrać generałowi rogatywkę lub gdy generał był eliminowany. Piechota miała szansę na regenerację dzięki medykowi, jednak jeśli medyk został zabity, piechota traciła tę szansę.

Na polu gry było pięć punktów strategicznych oraz szósty: klepa, który był elementem rywalizacji między kadrą, a zastępami. Walka była zacięta, a każdy zastęp dawał z siebie wszystko, żeby zdobyć jak najwięcej punktów.

Po intensywnej i rozgrywce wszystko stało się jasne: pierwsze miejsce wywalczyły Śmieszki, drugie przypadło Jastrzębiom, a trzecie zajęły Kraski. Gra okazała się przede wszystkim wspaniałą przygodą.

Po grze miał miejsce apel, na którym ogłoszono wyniki, ale przede wszystkim funkcję proporcowego drużyny otrzymał szer. Mikołaj P.

(wyw. Szymon Tracz)

link do albumu ze zdjęciami autorstwa mł. A.K.: https://photos.app.goo.gl/9fmbBS4kdirqyDZq5

Strona wpisuGra drużyny w parku Szczęśliwickim