okęcie

Wizyta na lotnisku Okęcie – w hangarach LOT AMS

Wizyta na lotnisku Chopina
Okęcie, LOT AMS, 20 marca i 5 kwietnia 2024 r.

20 marca i 5 kwietnia całą drużyną byliśmy na Lotnisku Okęcie, by zwiedzić hangary LOT AMS, czyli Aircraft Maintenance Services. Przy wejściu przez bramki prześwietlające bagaż dostaliśmy odblaskowe kamizelki. Później rozpoczęliśmy zwiedzanie: na początku obejrzeliśmy byłe miejsce testowania silników. Potem poszliśmy do hangarów, w których właśnie trwały naprawy Embraerów 190. Zobaczyliśmy je z bliska. Dowiedzieliśmy się wiele o ich działaniu, od pracy silnika, do omówiania działania załogi. Mieliśmy też niezapomnianą możliwość wejścia do środka rozebranego samolotu i kokpitu pilotów. Akcję wspominamy bardzo pozytywnie.

(wyw. Jan Artych)

*niestety nie mogliśmy w środku robić zdjęć*

Strona wpisuWizyta na lotnisku Okęcie – w hangarach LOT AMS