Gra drużyny
Forty Korotyńskiego, 11 listopada 2025 r.
We wtorek 11 listopada o godzinie 7:50 9 Warszawska Drużyna Harcerzy ,,Eskadra” rozpoczęła akcję drużyny poranną mszą w intencji naszej Ojczyzny w kościele pod wezwaniem Opatrzności Bożej na ul. Dickensa. Około 9:20 rozpoczęła się gra, w której zastępy musiały wcielić się w partie polityczne i rywalizować, pod przywództwem której w tamtym czasie odrodzi się Polska. Nietypowy finał wydarzył się na Fortach Korotyńskiego, gdzie trzeba było przeprowadzić osobę z flagą Polski na miejsce wyznaczone wcześniej w alfabecie Morse’a. Grę wygrał zastęp Jastrzębie, a w akcji wzięło udział 15 harcerzy Dziewiątki.
Po grze ustawiliśmy się na górce, gdzie zaśpiewaliśmy Hymn Polski, a potem było kilka informacji. Akcję zakończyliśmy odśpiewaniem „Bratniaka”.
(wyw. Ignacy Popiel)

