komisja instruktorska

Msza za Zawiszaków i nowy instruktor w Dziewiątce!

Msza za Zawiszaków i nowy instruktor w Dziewiątce!
rynek Nowego Miasta, Warszawa, 23 października 2025 r.

23 października swoje zobowiązanie instruktorskie w obecności sztandaru Mazowieckiej Chorągwi Harcerzy i Warszawskiej Szesnastki złożył wódz 9 Warszawskiej Gromady Zuchów „Zakon Obrony Żywiołów” – już oficjalnie przewodnik Michał Rogowski HO! Tym samym zakończył się oficjalny proces przyznawania stopnia pierwszemu instruktorowi wykształconemu w Warszawskiej Dziewiątce!

Zamykająca Komisja Instruktorska dh. Rożka odbyła się 19 maja tego roku, a komendant MChH-y przyznał mu stopień rozkazem L18/2025 z 18 września. Serdeczne gratulacje dla niego wraz z opiekunem phm. Mateuszem Kaczkowskim.

Apel odbył się po corocznej mszy za byłych harcerzy Szesnastki, w której udział wzięła reprezentacja Dziewiątki w postaci członków kadr.

(phm. Jędrzej Rosłan)

Strona wpisuMsza za Zawiszaków i nowy instruktor w Dziewiątce!

Drużynowy ze stopniem podharcmistrza!

Drużynowy ze stopniem podharcmistrza!
Siedziba MChH-y, 28 stycznia 2025 r.

W ostatni wtorek, 28 stycznia odbyła się Komisja Instruktorska zamykająca próbę podharcmistrzowską drużynowego „Eskadry” pwd. Jędrzeja Rosłana HR. Po godzinie rozmów o zadaniach i przebiegu ich realizacji zdecydowano, że Jędrzej wejdzie na „zielony szlak” podharcmistrzowski. Czekamy już tylko na rozkaz komendanta chorągwi, a z gratulacjami spieszymy do Jędrzeja i jego opiekuna – hm. Kajetana Kapuścińskiego.

(pwd. Jędrzej Rosłan HR)

Strona wpisuDrużynowy ze stopniem podharcmistrza!