Obóz 9, 51, 51, 82, 299
jez. Wielkie Zielone, 9-30 lipca 2025 r.
Tegoroczny obóz letni odbywał się w terminie 9-30 lipca nad jeziorem Wielkim Zielonym k. Zielonej Chociny. Podczas wyjazdu towarzyszyły nam drużyny: 51 WDH-ek „Orawa”, 51 WDH-y „Zieleniec”, 82 WDH-ek „Wędrowniczki”, 299 WDH-ek „Rude Mrówy”. Skład był imponująco duży, łącznie opiewał na blisko 130 uczestników. Z „Eskadry” pojechało 18 z 19 osób. Obyśmy za rok pobili ten rekord!
Wyjazd zaczął się od kwaterki 2 lipca, której szefem był drużynowy Jędrzej. Na kwaterkę pojechał ZZ w pełnym składzie: Jędrzej, Szymon, Piotrek, Tymon, Szymon, Artur i Stefan. Przez tydzień zbudowaliśmy całe niezbędne wyposażenie obozowe zgrupowania w towarzystwie ZZtów innych drużyn.
Sam obóz obfitował we wszelkiego rodzaju atrakcje, zaczął się klasycznie od pionierki, stawiania masztu i zwiadów, następnie odbyły się kręgi stopni i próbne biegi na stopnie. Zastępy wielokrotnie rywalizowały na grach, a także w punktacji. Sprawnego przeprowadzenia gier pilnował ćw. Piotr Szewczyk, a ćw. Szymon Bar pełnił funkcję oboźnego. Wyjechaliśmy także na rajdy do Trójmiasta, płynąc nawet kawałek trasy kajakami Brdą! Nad morzem zwiedziliśmy muzeum Solidarności i muzeum Marynarki Wojennej wraz z ORP Błyskawicą, a także zaznaliśmy upragnionego czasu wolnego. Pod koniec wyjazdu drużyna wyszła na jedną noc do lasu na chatki.
Obóz zapamiętamy szczególnie ze względu na lokalizację podobozu – wzgórze, dużą plażę nad jeziorem oraz prawie ciągle padający deszcz. W pamięci zostaną również nowi młodzicy i wywiadowcy! Na młodzika zdało 8 osób, na wywiadowcę – Artur i Janek.
Łącznie podczas obozu zdobyliśmy aż 197 sprawności, co daje ok. 11 na głowę!
Punktacja zastępów była zacięta do ostatniej chwili, ostateczne wyniki ukształtowały się następująco:
- Kraski – 222pkt
- Jastrzębie – 211pkt
- Śmieszki – 205pkt
Do zobaczenia już niebawem!
(phm. Jędrzej Rosłan)
Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/n27oB7zqg7fu63xLA

