9 Warszawska Drużyna Harcerzy
im. gen. Stanisława Skalskiego
„Eskadra”

Informator zlotu GOTOWI80!
Uwaga! W tym roku drużyna jedzie również na Zlot w 80. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Ten wyjazd traktujemy jako oddzielny „obóz” – zbieramy na niego oddzielnie karty uczestników.
Najważniejsze informacje:
Zlot w 80. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego to niepowtarzalna okazja do uczczenia tego wydarzenia wspólnie z ostatnimi żyjącymi Kombatantami. Najmłodszy uczestnik walk w 1944 roku aktualnie ma 94 lata, a najstarszy 106 lat. Kilka tysięcy harcerek i harcerzy z całego ZHR-u na przełomie lipca i sierpnia spotka się w Warszawie, by godnie wspomnieć Powstanie Warszawskie. Głęboko wierzę, że będzie to owocny czas dla naszej drużyny.
- Miejsce: Warszawa – zakwaterowanie w szkole na ul. Radzymińskiej 227
- Termin: 29.07 – 2.08.2024
- Kontakt:
- Drużynowy: pwd. Jędrzej Rosłan HR, tel. 535 533 543, [email protected]
- Zbiórka: 29 lipca, godz. 11:00, park Malickiego
Karta uczestnika do pobrania ⭢ Karta Uczestnika zlot GOTOWI80.pdf
Finanse:
- Składka programowa: 100 zł
- termin wpłaty: 31 maja 2024
- Dane do przelewu:
Odbiorca: Okręg Mazowiecki ZHR
Nr konta: 22 1020 1026 0000 1402 0502 6879
Tytuł: Składka programowa na zlot – [imię nazwisko harcerza]
- Składka członkowska:
- Każdy uczestnik zlotu (jak i obozu) MUSI mieć opłacone składki członkowskie!
- Wysokość składki od 2024 roku wynosi 25 zł/miesiąc
- Co to są składki? Na co one idą? Na te pytania odpowie państwu telefonicznie drużynowy. Zapraszamy również na stronę drużyny, gdzie wszystko jest dokładnie wytłumaczone: https://9wdh.zhr.pl/skladki-czlonkowskie/
Program:
W trakcie zlotu będziemy korzystać zarówno z programu zaproponowanego przez organizatorów, jak i obstawiać lokalne uroczystości związane z Powstaniem Warszawskim na Ochocie i w naszej części Warszawy.
Ramowy program:
29.07
10:00-13:00 – zakwaterowanie
14:00 – obiad
15:45 – zbiórka na apel
16:00 – apel
17:00 – przy-targ harcerski
30.07
do 9:00 – wejście do Muzeum PW
11:00 – spotkanie z Prezydentem RP i m.st. Warszawy
14:00 – gra miejska
19:30 – ognisko
31.07
10:00 – gra muzealna
14:00-16:00 – obiad
18:00 – defilada
20:00 – gra miejska
1.08
8:30 – zbiórka przy kamieniu 16WDH na pl. Narutowicza
9:00 – uroczystości podpisania rozkazu o wybuchu Powstania
10:00 – gra warsztatowa
14:00 – obiad
15:00 – odprawa
15:30 – wymarsz na akcję „Wolność Łączy”
17:00 – „Wolność Łączy”
18:30 – zdjęcie
20:30 – śpiewanki
2.08
10:00 – apel
12:00 – wykwaterowanie i powrót
Strona zlotu: https://www.1944.pl/zlot-harcerski.html
https://www.facebook.com/ZlotHarcerski.1944
Niezbędne wyposażenie:
Ubranie:
- kompletny mundur: rogatywka, bluza mundurowa, krótkie spodenki, pas (czarny, skórzany), getry (najlepiej z zapasową parą razem + „gumki” do getr), krajka/chusta – PRZYSZYTE KOSTKI, PRZYSZYTE PLAKIETKI, SPRAWNOŚCI, GUZIKI!
- laska skautowa, tzw. „laga”
- buty mundurowe (ponad kostkę, ciemne, najlepiej wcześniej rozchodzone)
- sandały/klapki
- Eskadrowa czapka
- Eskadrowy tshirt + 4 inne ciemne tshirty
- Eskadrowy polar
- bielizna osobista – 5 kompletów
- peleryna
- dres do spania lub piżama – 1 komplet
Przybory osobiste:
- przybory do mycia: ręcznik, mydło, szampon lub żel pod prysznic, szczotka i pasta do zębów, grzebień
- przybory do jedzenia: menażka, kubek, niezbędnik
- przybory do pisania: notatnik, długopis i ołówek
Pozostałe niezbędne wyposażenie osobiste:
- ważna legitymacja szkolna
Wyposażenie biwakowe:
- latarka (czołówka)
- śpiwór
- karimata
- plecak duży (
torba sportowa, walizka) + mały plecak marszowy albo chlebak
BĘDZIEMY MIEĆ TYLKO ZAPEWNIONE OBIADY,
W ZWIĄZKU Z TYM BIERZEMY PRODUKTY NA KOLACJĘ W PONIEDZIAŁEK, ŚNIADANIE WE WTOREK ORAZ DODATKOWE PIENIĄDZE NA POZOSTAŁE 3 KOLACJE I 3 ŚNIADANIA
UWAGA!
Każdy harcerz pakuje plecak samemu w taki sposób, by był w stanie go swobodnie nosić mając w rękach tylko lagę! Nic nie może zwisać przytroczone do plecaka!
Prosimy o niezabieranie przez harcerzy smartfonów (kontakt z dzieckiem będzie zapewniony przez telefon opiekuna), konsoli, tabletów, komputerów, powerbanków – nie ponosimy odpowiedzialności za zgubiony i zniszczony sprzęt.
Będziemy zabierać telefony.
O zabieranych na wyjazd lekach, prosimy poinformować drużynowego.
ZBIÓRKA NA ZLOT W MUNDURACH POLOWYCH!


