Relacja z wyprawy ZZ w góry
Beskid Sądecki, 30 listopada – 3 grudnia 2023
Wyprawa ZZ-tu rozpoczęła się 30.11.2023 o godz.22:45, gdy wraz ZZ-tem w składzie 6 osób spotkaliśmy się na stacji kolejowej Warszawa Gdańska, by udać się na peron. O godz. 23:16 gdy przyjechał pociąg, wsiedliśmy do niego, a następnie odnaleźliśmy swoje miejsca i ułożyliśmy się do snu. Gdy wstaliśmy, naszym oczom ukazał się widok ośnieżonego Nowego Sączu. Po dojechaniu do stacji Rytro, udaliśmy się do sklepu w celu zakupienia produktów na śniadanie i kolacje. Po dojściu do schroniska, przebraliśmy się w ubrania potrzebne w góry oraz spakowaliśmy plecaki na długą wędrówkę. Na szlaku spędziliśmy 9 godzin i udało nam się wejść na “Pisaną Halę”. Wycieńczeni udaliśmy się do schroniska, zrobiliśmy obiad, a później poszliśmy spać.
Następnego dnia postanowiliśmy zdobyć szczyt Jaworzyny. Wstaliśmy o 9, zjedliśmy śniadanie i udaliśmy się na szlak. Podczas wędrówki, która trwała 10 godzin cel został wypełniony. Po tak długiej wędrówce poszliśmy do sklepu, kupiliśmy produkty na obiad i śniadanie, a następnie wróciliśmy zmęczeni do schroniska. Udaliśmy się na spoczynek około godziny 24.
Ostatniego dnia wraz z ZZ-tem około 9:30 wstaliśmy, spakowaliśmy i udaliśmy się o 11 pociągiem do Krakowa. Przeszliśmy się po rynku głównym oraz po podzamczu zamku królewskiego, skąd udaliśmy się na obiad. Podczas obiadu spotkaliśmy się z dawnym harcerzem naszej bratniej drużyny – 16, Stanisławem Malcem. Po obiedzie poszliśmy do pobliskiego kościoła na mszę na godzinę 19. Następnie przeszliśmy na peron, skąd o godzinie 21 wyjechaliśmy do Warszawy. Po dojechaniu na stację ,,Warszawa Gdańska” wraz z ZZ-tem utworzyliśmy krąg i zaśpiewaliśmy bratniaka. Gdy rozwiązaliśmy krąg pożegnaliśmy się i rozjechaliśmy do swoich domów.
Po późniejszym podsumowaniu większość z nas wystawiła ocenę 9/10. Podsumowując, spędziliśmy około 40 km na szlaku w trakcie dwóch dni oraz zacieśniliśmy między sobą więzi. Według mnie wyjazd był bardzo udany i na pewno długo go nie zapomnę. (wyw. Mikołaj Kamiński)


