Służba w 7. rocznicę śmierci Jana Olszewskiego

Powązki Wojskowe, 7 lutego 2026 r.

​Około godziny 10:20 wraz z delegacją z 9 WDH udałem się na Cmentarz Wojskowy na Powązkach, aby uczcić kolejną rocznicę śmierci byłego Premiera RP, Jana Olszewskiego. Na miejscu dołączyliśmy do harcerzy z innej drużyny, z którymi wspólnie dbaliśmy o godną oprawę tej uroczystości.
​Do moich obowiązków, oraz pozostałych osób z asysty, należało staranne rozmieszczenie wieńców i kwiatów na grobie oraz w jego bezpośrednim sąsiedztwie. Nie ukrywam, że poczułem ogromną dumę i zaszczyt, mogąc nieść jeden z najważniejszych wieńców podczas tej ceremonii.
​Całe wydarzenie wywarło na mnie duże wrażenie – panowała podniosła, ale serdeczna atmosfera. Była to również wyjątkowa okazja do nawiązania nowych znajomości oraz spotkania osobistości znanych z życia publicznego i politycznego. To doświadczenie z pewnością na długo zapadnie mi w pamięć jako ważna lekcja historii i patriotyzmu.

Szer. Wojciech F.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *