Wigilia z Powstańcami
Muzeum Powstania Warszawskiego, 12 grudnia 2023 r.
We wtorek 12 grudnia w Muzeum Powstania Warszawskiego odbyła się Wigilia z Powstańcami. W wydarzeniu brali udział harcerze, między innymi piątka druhów z naszego hufca „Zawrat”, w tym dwóch z „Eskadry”.
Drużynowy Jędrzej Rosłan i zastępowy Kostek Chmielewski mieli wyjątkową i niepowtarzalną okazję bezpośrednio porozmawiać z Bohaterami, którzy blisko 80 lat temu walczyli w naszym mieście o wolność i honor. W trakcie uroczystości przemawiali przedstawiciele władz Warszawy, chór śpiewał kolędy, a nawet była chwila zadumy przy słowie kapłana i dzieleniu się opłatkiem.
W Muzeum spotkaliśmy też Zawiszaka, byłego drużynowego Szesnastki Włodzimierza Dusiewicza ps. „Dusza”. Obecni byli także przedstawiciele władz Okręgu Mazowieckiego ZHR.
Dziękujemy za możliwość wzięcia udziału w tym niezwykłym wydarzeniu! (pwd. Jędrzej Rosłan)
Album ze zdjęciami: https://photos.app.goo.gl/snaxVQRDPogKY5jJ6







